Amikor Magyarországon voltunk, meglátogattam az egyik kedves barátnőmet Pécsen. Amikor elköszöntem tőle és elindultam a buszmegállóba, az eső borzalmasan zuhogott, de mivel a buszom meg hamarosan indult, és mennem kellett, így a zuhogó esőben kellett elindulnom, mert hát ugye se esernyőm nem volt, se sapkám, és a barátnőmnek is csak egy sapkája volt, amit ő használt, neki sem volt esernyője, szóval nem tudott adni nekem semmit. Szóval, szaladtam a buszmegállóba, szerencsére csak 2-3 percre volt, de azalatt az idő alatt bőrig áztam. Busszal másfél óra hazáig, abból egyet vizesen ültem végig a buszon, mert annyi idő kellett míg megszáradtam. Otthon meg sajnos csak a hajam mostam meg, nem fürödtem meg, így estére nagyon rosszul lettem, jól megfáztam. Fájt a tüdőm, a fejem, a torkom, nem kaptam levegőt, szóval nagyon rosszul voltam.
Mindezeket azért írtam le, mert ez volt az előzménye annak, hogy anyukám vett nekem egy doboz hársfa teát. Mondta, hogy használjuk el, igyuk meg, mert a torokfájásra, megfázásra nagyon jó, segít meggyógyulni, és nem gyógyszer, hanem természetes. Ma bontottam csak fel, egész kellemes íze van, főleg ha mézzel ízesíti az ember. Aztán gondoltam, interneten utána nézek még, mire jó még a hársfa tea. Mert anyu elmondta, hogy megfázás, meg torokfájás, de gondoltam, megnézem, hátha másra is. Valóban találtam érdekes dolgokat.
“A hársfavirágot a a meghűléses megbetegedések megelőzésére legalkalmasabb gyógynövénynek tartják. Különösen a nátha az, amit a hársfavirágtea és a fokozatosan emelkedő hőfokú lábfürdő alkalmazásával – többnyire – sikeresen leküzdhetünk.”
“- Légúti hatás: köhögéscsillapító, torokgyulladást csökkentő.
– Idegrendszeri hatás: feszültségoldó, nyugtató.
– Bőrre gyakorolt hatás: izzasztó, bőrtisztító.
– Emésztőrendszeri hatás: rossz szagú széklet, hasmenés, valamint a vastagbél görcsös állapotánál ajánlott fogyasztani. ”
“A terhesség során előforduló álmatlanság ellen, lefekvés előtt ajánlott melegen egy bögre hársfateát elkortyolgatni.”
Hogyan használd?
Tea: 2-3 dl forró vízzel forrázz le 2 teáskanálnyi szárított hársfavirágot, majd 10 perc elteltével szűrd le. Izzadás céljából jó melegen fogyaszd.
Borogatás: 3 dl forró vízzel forrázz le 3 teáskanálnyi szárított hársfavirágot, majd 10 perc elteltével szűrd le. Naponta kétszer langyos főzettel borogasd a beteg bőrfelületet.
A hársfavirágból készült méz is kiváló nyugtató, antiszeptikus hatású, influenza esetén érdemes ezzel édesítened hársfateádat.
Szóval, nagyon sok mindenre jó a hársfa tea, és az íze alapján nem is rossz, szóval ajánlom mindenkinek, még akkor is, ha nem vagytok betegek. 🙂
Forrás:
http://www.astronet.hu/test-es-lelek/gyogynovenyek/harsfavirag-a-torokgyogyitas-bajnoka-40598
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: